Klasa 1b - biologiczno-chemiczna

W tej klasie będziesz uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych z biologii i chemii w nowoczesnym szkolnym laboratorium. Będziesz mógł nie tylko zdobyć wiedzę, która pozwoli Ci się dostać na wymarzone studia, ale również otrzymasz szansę zrobienia czegoś dobrego dla środowiska i ludzi. 

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia

W toku nauki odbędą się wyjazdy edukacyjne (warsztaty, pokazy doświadczeń, wykłady) m.in. na Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński,  Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza, do Palmiarni w Gliwicach,  do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Cyklicznie odbywać się będą pozalekcyjne spotkania przyrodników, w czasie których w atrakcyjny sposób uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i poszerzania horyzontów. Zdobywanie  wiedzy z biologii i chemii  w zakresie rozszerzonym daje możliwość uczestnictwa w różnorodnych konkursach i osiąganie sukcesów w tych dziedzinach.

Kończąc tę klasę, po zdaniu egzaminu maturalnego, możesz studiować między innymi: medycynę, stomatologię, farmację, analitykę medyczną, weterynarię, pielęgniarstwo, biotechnologię, chemię, ochronę środowiska elektroradiologię, fizjoterapię, kosmetologię.